Kurumsal Hafıza Nedir?

Ataer Yarar
Colorful gradient

Kurumsal Hafıza Nedir?

İş süreçlerinizi kurumsal bir yapının gerektiği şekilde organize etmekte güçlük çekiyorsanız, teknik dokümanlarınızın ve iş akışınızın verilerini bulmakta veya depolamakta zorluk yaşıyorsanız ve dijitalleşme yolunda aktarımlarınızı gerçekleştirirken karmaşık süreçlerle karşılaşıyorsanız, kurumunuzda kurumsal hafızayı oluşturmanın zamanı gelmiş demektir.

Kurumsal hafıza nedir ve nasıl oluşturulur?

Kurumsal hafıza; kurum çalışanları, müşterileri ve resmi otoriteler arasında gerçekleşen iletişim ağında belge paylaşmaya, üretmeye ve aradaki gönderim süreçlerine dayanır. Bu belgeler yasal süreler boyunca saklanır, süreleri bitiminde imha edilir ya da gerekirse daha uzun süreli saklanması için arşive kaldırılır. Böylelikle kurumlar tüm bu iletişim sürecini kayıt altına alarak kendi bünyeleri içerisinde kurumsal bir hafıza yaratmış olurlar. Kurumsal hafıza yaratma süreci aslında iletişim sirkülasyonunun organik olarak yapılanmasıdır ve böylelikle günümüzün seküler dünyasında dijitalleşmeyle birlikte giderek önem kazanmaktadır.

Kurumsal hafızanızı tanıyın!

Çağın getirisi olan dijitalleşmeyle birlikte kurumlar çok daha hızlı olmaya gereksinim duymaya başladı. Özellikle dijitalleşme yolunda adım atan birçok kurum hızlı hareket etmeli, aksiyonlar karşısında direkt olarak tepki vermeli. Böylelikle ihtiyaç duyulan belgelere anında erişebilmeli ve sahip olduğu belge birikimini yeniden konumlandırabilmeli. Teknolojinin getirisiyle birlikte kağıt üzerindekileri artık kolaylıkla dijital ortama aktarabiliyoruz. Bundan faydalanarak aslında her kurumun kendi kurumsal hafızasını yaratması gerektiği üzerinde duruyoruz.

Fiziksel ortamda gerçekleştirilen içerik ve belge yönetiminde harcanan efor, dijitale kıyasla çok daha fazla. Üstelik bilgi, belge veya doküman aktarımı için fizikselde harcanan süreler, dijitale göre daha uzun süreçleri işaret ediyor. Teknoloji avantajından faydalanarak kurumsal hafıza yaratmanın artık hiç olmadığı kadar kolay olduğunu duyuruyoruz!

Hafıza oluştururken ilk olarak yapmanız gereken, kurumsal hafızanızı tanımak! Sonrasında keşfetmeye başladığınız kurumsal hafızanızı kendi yapınız içinde işlevsel kılarak verileriniz üzerinde beceri kazanın! Böylelikle verimliliğinizi arttırın.

Sözleşme yönetimi için kurumsal bir hafıza oluşturun!

Biz sözleşme yönetim süreçlerini dijitale taşıyan, sözleşme yönetimindeki verimsizlikleri ve angarya süreçleri en aza indirmeyi hedefleyen bir ürün şirketiyiz. Sözleşme yönetim süreçlerinizde beceri kazanmak, daha etkili bir şekilde kontrol edip yönetebilmek için  onedocs(Sözleşme Yaşam Döngüsü Yönetimi) ürünümüzle tanışın!

Sözleşme yönetiminiz için kurumsal hafıza oluşturmak hiç olmadığı kadar kolay!

Sözleşmelerle bağlantılı tüm karmaşıklıkları çözebilirsiniz.

Satış ekibimizden toplantı talep edin!

Şimdi satış ekibimizden bir tanıtım toplantısı talep edin, çok kısa bir sürede video görüşmemizi yapalım.

Sözleşme yönetimi ve yeni nesil hukuk teknolojilerine dair daha fazlasını keşfetmek için onedocs ziyaret edin.