Risk Analizi Yönetimi Nedir?

Ataer Yarar
Colorful gradient
risk analizi
Risk analizi ve sözleşme yönetimiyle verimliliğinizi artırın!

Risk analizi yönetimi nedir?

Kurumunuz içerisinde gerçekleşen fiziksel ve dijital tüm süreçler içerisinde risk unsuru bulunmaktadır. Bu risk unsuru zarar, kayıp veya kurumun gelecekte ilerleyişi açısından tehlikeli oluşumlar yaratabilir. Eğer sizde kurumunuz içerisinde bu gibi olası risk unsurlarıyla mücadele ediyorsanız, risk analizi yönetiminde beceri kazanmanın tam sırası olabilir. Peki risk analizi nedir ve nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla bu yazımızda.

Risk analizi yönetimiyle verimliliğinizi yükseltin! 
 


Risk analizinde ileri seviye bir yönetim becerisine sahip olmak için kurumunuz içerisindeki risk faktörlerini analiz etmek en önemli maddelerden biri olarak öne çıkıyor. Belirsizliklerin ve risk unsurlarının tespit edilmesi, karşılaşabileceğiniz olası riskler karşısında da savunma gücünüzü arttıracaktır. Öte yandan çoklu departmanlara sahip bünyeler içinse risk analizini birim bazında yaparak, farklı risk unsurlarını da yakalamanız mümkün olabilir.

• Riskler belirlendikten sonra ulaşılan veriler doğrultusunda etki büyüklükleri belirlenip bu ölçeklere göre kontrol amaçlı bir plan oluşturulması verimliliğinizi yükseltmede önemli bir metot!

Risk analizi yaparken sözleşme yönetimini atlamayın!

Kurumlar veya şirketler karlılıklarını devam ettirebilmek için risk analizi yöntemleriyle çeşitli risk unsurlarını minimuma indirebilirler ancak genellikle gözden kaçırılan noktanın sözleşme yönetimindeki risklerin olduğunu saptıyoruz. Sözleşmeleri doğrudan mercek altına alarak tehlikeli sonuçlar doğurabilecek ve kurumunun akıbetini belirleyebilecek olası unsurları belirlemenin önemli olduğunun bilinmesi gerektiğini vurguluyoruz.

Riskleri uygun şekillerde müzakere etmek ve sözleşme müzakereleri esnasında çok yönlü düşünmek ya da araya aracı almak, risk unsurlarını saptamak için seçilen yöntemler olabilir. Peki müzakere süreci içerisinde araya hangi güvenilir aracının girmesi gerektiğini konusunda şüpheci yaklaşıyorsanız, sizi onedocs CLM ile tanıştıralım! 


CLM ile risklerinizi birkaç adımda azaltın!

Sözleşme yaşam döngüsü olarak tanımlanan CLM, sözleşme süreçlerinizi yönetmede, kontrol edebilmede ve takip edebilmede önemli bir aracı. Aynı zamanda destekleyici ve işbirlikçi yapısıyla size sözleşme yönetimi sırasında güvenli bir dolaşım alanı da sunuyor!

sözleşme yönetimi
onedocs CLM'e yakından bir bakış.

Eğer sözleşmelerdeki risk unsurlarını tespit etmede veya sonrasında analiz edip aksiyon almakta zorlanıyorsanız, CLM’in öne çıkan özelliklerinden biri olan risk analizi ayrıcalığını paylaşalım!

Risk analizi özelliğiyle birkaç adımda sözleşme süreçlerinizdeki riskleri minimuma indirmek mümkün. Böylelikle kurumunuzda verimlilik artışı sağlayarak iş performansınızı yükseltebililirsiniz!

Şimdi demo talep ederek, ekibimizle videolu görüşün ve onedocs CLM’e yakından bakma şansına sahip olun!