Sözleşme süreçlerinizi güvenli bir şekilde hızlandırmaya geldik!

Taha Akbaş
Colorful gradient
Günümüz ticaret hayatından neredeyse tüm operasyonel süreçler teknolojinin yardımı ile çok daha pratik ve hızlı hale getirilmişken, faaliyetlerimizin güvencesini oluşturan sözleşmeler çoğunlukla göz ardı edilmiştir.

Size iyi bir haberimiz var, onedocs ailesi olarak sözleşme süreçlerinizi yönetmenize yardımcı olacak mükemmel bir sistem geliştirdik.

onedocs'un sözleşme yönetim sistemi, sözleşme süreçlerinizde yaşadığınız verimsizlikleri geçmişte bırakmak için geliştirildi. Bünyemizde çalışan avukatlar ve uzman yazılım mühendislerinin oluşturduğu ekip yapılan Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda şirketlerin sözleşme süreçlerinde, risk yönetiminden taviz vermeyen ve şirket standartlarına uygunluğun denetlenebildiği, aynı zamanda otomatik ve sürdürülebilir sözleşme yönetim sistemine ihtiyaç duyulduğunu tespit ettik. Böylece önceden oluşturulmuş şablonlar ile iş akışınıza uygun sözleşme ve belge otomasyonu sayesinde sözleşmelerinize sıfırdan başlamak yerine, düzenleme erişimlerinin proje yöneticileri tarafından belirlendiği şablon arşivinizden kolayca projeye uygun sözleşme düzenleyebileceksiniz.

Bu noktada ideal çözüm, sözleşmeniz ile ilgisi olan kişilerin sadece kendi görevlerine odaklanmasını sağlamak ve görevleri dışındaki değişkenlerle vakit kaybetmelerini engellemektir.

Yönetim ekibinin bir parçası olan sizler bilmelisiniz ki, sözleşme süreçlerindeki verimsizlikleri ortadan kaldırmak sadece hukuk departmanlarınız için değil tüm şirket operasyonu için önem arz etmektedir. Bunun sebebi ileride açıklayacağımız çapraz işbirliğinin onedocs sözleşme yönetim sistemi ile sağlanabilmesidir. Ek olarak onedocs ile siz değerli yönetim kadrosu, sözleşme süreçlerinizdeki verilerinizi daha önce hiç olmadığı kadar şeffaf ve pratik şekilde inceleyebileceksiniz. Bu sayede sözleşme süreçlerinde şirketinizin başarılı veya zayıf olduğu noktaları rahatça görme imkanını elde ederken, aynı zamanda operasyonlarınızı geliştirmek için bol bol vaktiniz olacaktır.

onedocs sözleşme yönetim sistemini kullanmak kombine çalışan departmanlar için de faydalı olacak, örneğin, projenin satın alma ekibi sözleşme müzakerelerinde verimlilik sağlayacak, finans ekibi bütçe sızıntılarını daha iyi kontrol edebilecek ve böylece şirketinizin üstlendiği riskler en aza indirilecektir.

İkna olduysanız, sonraki aşamalara geçelim!

Şirket bünyesinde sözleşmelerin dijitale taşınması kararı alındıktan sonra sözleşmeler gruplanarak bir sistematik belirlenmelidir. Bu noktada önerimiz, şirketinizde yoğunluğu en fazla olan sözleşme tiplerinin dijitalleştirmesinden başlamaktır. Ekibimizin araştırmaları sonucu, şirket hacmi fark etmeksizin çoğunlukla satış sözleşmelerinin şirketlerin operasyonunu meşgul ettiği tespit edilmiştir. Bu tip sözleşmeler şirketiniz ile üçüncü tarafın etkileşime geçtiği sözleşmelerdir. Dolayısıyla satış sözleşmelerinde hata riskinin en aza indirilmesi şirket risk profiliniz için çok önemlidir. Tam da bu noktada düzenleme erişiminin yöneticiler tarafından kontrol edildiği bir sözleşme yönetim sistemi kullanmak, şirket operasyonunuzun hata yüzdesini aşağıya çekerek müşterilerinize profesyonel bir operasyon yönettiğiniz izlenimini verecektir.

onedocs size ne sağlar?

Rol Tabanlı Erişim

Şirketiniz içerisindeki rol ve yetkileri onedocs'da tanımlayarak, departmanlar arası çapraz işlevlilik sağlarken, sözleşme verilerinizin de erişim kontrolünü elinizde tutarsınız.

Risk Takibi:

Sözleşmelerinizdeki önemli hükümleri takip altına alarak,  şirket menfaatlerini korumuş olur ve şirketinizi sağlıklı bir şekilde büyütebilirsiniz.Revizyonlar/Versiyonlar: onedocs size, düzenleme ve revize işlemlerinin geçmiş kayıtlarıyla birlikte görüntülenebildiği tek bir dijital platform sunar.

Arşiv

Arşiv özelliği ile şirketiniz geçireceği denetim veya hukuki inceleme süreçlerinde tek bir tıkla tüm sözleşme risklerinizi raporlayabilirsiniz.

onedocs ailesi olarak avukatlardan oluşan uzman ekibimizle, sözleşme operasyonlarını tasarladığımız workshoplara davetlisiniz! onedocs daha yakından keşfedin.

Bu workshoplarda, şirketinizin sözleşme süreçlerindeki ihtiyaçları ve tıkanıklıklarını tespit ederek, nasıl daha verimli ve güvenli sözleşme süreçlerini kurabileceğinizi tartışıyor, sizin için bir yol haritası belirliyoruz!

Tek yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek! Şimdi demo planlayın.