Sözleşme Verilerinize Hakim Olmak Sizin İçin Çok Önemli

Taha Akbaş
Colorful gradient

Modern dünyada “Veri”(Data) kavramı artık bir kelimeden daha fazlası. Son döneme bakıldığında dünya hukuk ekosisteminde yankı yapan büyük yargılama süreçlerinin büyük bir kısmı “Veri”(Data) kavramı üzerinden ilerlemektedir. Bu durumun başlıca sebebi veri olgusunun yürütülmekte olan operasyonun geleceğini şekillendirmesin ve başarısını belirlemesidir.

Günümüz ticaret hayatında bir şirket bünyesinde görev alan herkes yoğun şekilde çalışmaktadır. Öyle ki bazı zamanlar iş yoğunluğumuz evlerimize kadar taşmaktadır. Böylesine çaba göstermenin başlıca nedeni yürütülen operasyonun engellere takılmadan ilerleyebilmesini sağlamaktır. Bütün bu devinimin içinde çoğu zaman kritik öneme sahip konular atlanabilmektedir. Evet yoğun ve efektif çalışmak bir operasyonun başarısının temelini oluştursa da tek başına yeterli olmadığı hayatımızın birçok yerinde ispatlanmıştır. Operasyonumuzu tüm enerjimizle sürdürürken ortaya çıkan verilerin ihmal edilmesi ve toplanmaması yanlış odaklara enerji harcamamıza sebep olur.

Veri analizi ve yönetimi olgularının kritik önemi doğrultusunda ticari hayatımıza yön veren bir çok teknoloji çözümleri sunulmuştur. Sunulan çözümler genel olarak satış ekiplerini desteklemek, ofis yönetimi veya görev yönetimi amaçları çevresinde toplanmıştır. Ne yazık ki, tüm bu gelişmeler esnasında hukuk departmanları göz ardı edilmiştir. Oysa pazarlama, muhasebe ve halkla ilişkiler departmanlarından toplanan verileri analiz etmek ve yönetmek ne kadar önemliyse hukuk departmanından gelecek olan verileri analiz etmek ve yönetmekte o kadar önemlidir. Söz konusu departmanlardan veri toplamak olduğunda birçok departman günümüz teknolojisinin yardımıyla oluşturulmuş sistemler kullandığından veri toplama işlemi basitçe halledilebilmektedir. Hukuk departmanları incelendiğinde ise günümüzde bile neredeyse tüm hukuk departmanları uzun e-posta zincirleri vasıtasıyla diğer departmanlar arası iletişim kurmaktadır. Üzücü bir gerçek olarak hukuk departmanlarının bütün operasyon gerekliliklerini tek platformda yönetmesini sağlayacak teknolojik çözümlerden henüz faydalanmadığı görülmektedir.

onedocs ekibi olarak artık sözleşme verilerinizi şirketinize faydalı hale getirecek şekilde toplamanıza olanak sağlıyoruz. onedocs sözleşme yönetim sistemi şirket bünyenizde veya 3.taraflarla yapacağınız bütün sözleşmelerinizi kaydedebileceğiniz bulut tabanlı bir yazılımdır. onedocs sözleşme yönetim sistemi sayesinde sözleşmelerinizin hangi aşamada olduğunu kolayca görüntüleyebilir ve istediğiniz her aşamada yetkilendirme özelliğini kullanarak kontrol edebilirsiniz. Şimdi sizlere onedocs sözleşme yönetim sisteminin sözleşme verilerinizi elde etmenizi ve yönetmezi nasıl sağladığını maddeler halinde açıklayalım.

  1. Sözleşme statüsünü kaydetme özelliği sayesinde sözleşmelerinizi Aktif, Beklemede, İmzalandı, Müzakere Aşaması ve Gönderildi gibi birçok statü ile kayıt altına alırken şirket bünyesinde akdedilen tüm sözleşmelerin hangi aşamada olduğunu kontrol edebileceksiniz.
  2. Özel yetkilendirme özelliği sayesinde ilgili sözleşme üzerinde işbirliği yapması gereken çalışanlarınıza veya onay aşamasında söz hakkına sahip sorumlulara imzalama, onaylama, düzenleme ve görüntüleme yetkilerini atayabileceksiniz.
  3. onedocs sözleşme yönetim sisteminin sizi karşılayan ana ekranında tüm sözleşmeleriniz ve bu sözleşmelerin durumlarını size anlık olarak gösteren grafikler sayesinde sözleşmelerinizden her daim anında haberdar olacaksınız.

onedocs sözleşme yönetim sisteminin diğer bütün özelliklerinin yanında yukarıda açıklanan özellikleri sayesinde sözleşme süreçlerinize dair geri dönüş verilerine sahip olacaksınız. Elde ettiğiniz verileri analiz ederek hukuk departmanınızın aksayan yönlerini hızlıca tespit edip düzeltme şansınız olacak.

Siz de şirketinizde sözleşmelerinizden haberdar olmak ve hukuk departmanınızın aksayan yönlerini hızlıca belirlemek isterseniz internet sitemizde bulunan “Demo Talep Edin” butonuna tıklayarak uzman kadromuzla görüşme ayarlayabilirsiniz.