Sözleşme Yönetim Sistemi Kullanmanın Kira Sözleşmeleri Açısından Artıları

Taha Akbaş
Colorful gradient
kira sözleşmeleri
Sözleşme yönetim sistemi kullanarak kiralama süreçlerini zahmetsizce yönetin! 

Kira sözleşmeleri hayatımızın neredeyse her alanında karşı karşıya gelebileceğimiz bir sözleşme türüdür. Bu sözleşme ile sahibi olmadığımız bir taşınır veya taşınmazın belirli zaman dilimini içinde kiralananı sahibi gibi kullanma hakkını elde ederiz. Günümüz de çok yaygın olan kira sözleşmelerine çoğu zaman gereken özen gösterilmiyor hatta matbu sözleşmeler üzerinden kira sözleşmeleri kuruluyor. Oysa ki, kira sözleşmeleri dikkatle ihtiyaca uygun bir şekilde hazırlanmalıdır.

Kira sözleşmeleri konu olduğunda önemli bir diğer konu ise bu sözleşmelerin ve ilgili belgelerin özenle, zarar görmeyecek ve kaybolmayacak şekilde saklanmasıdır. Bu sözleşme tipleri genel olarak vadesi uzun sözleşmeler olacağından sözleşme süresince birçok konunun ispatına yönelik ilgili evraklar ortaya çıkar. Ana sözleşmeyi ve ilgili evrakları yönetmek sorunsuz bir süreç geçirmezin başlıca sebebi olacaktır.

RentRovi, kiracıların bir emlakçıya ihtiyaç duymadan anında ve güvenli bir şekilde orta ve uzun dönemli ev kiralamasını sağlayan bir çevrimiçi ev kiralama platformu olarak öne çıkıyor. Gayrimenkul sektöründe fark yaratan bu yeni uygulamayla kolaylıkla gayrimenkulleriniz üzerinde harekete geçebilirsiniz. Ayrıca tüm sözleşme süreçlerinizi onedocs üzerinden gerçekleştirerek zahmetsiz ve oldukça güvenli bir şekilde kira belgelerinizi düzenleyebilirsiniz. Rentrovi ile birlikte aracıya ihtiyaç duymadan evinizi kiralayabilir, sözleşmelerinizi onedocs üzerinden gerçekleştirerek zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz!

sözleşme yönetimi
Birlikte çok daha güçlüyüz! Tüm belge ve sözleşme süreçleriniz için en iyi çözümü sunuyoruz.

onedocs ekibi olarak bütün bu bahsedilen kira sözleşmesi yönetim süreci boyunca belge yüküne boğulmanızın, el ile hazırlanmış belge dosyalarına gömülmenizin ve olası belge kayıpları yaşamanızın önüne geçmek için buradayız. Şimdi sizlere kira sözleşmesinin dikkat edilmesi gereken alanlarını ve bu alanların onedocs sözleşme yönetim sistemi ile nasıl pratik aynı zamanda zahmetsiz şekilde üstesinden gelebileceğinizi anlatalım.

Ana sözleşmenizi onedocs sözleşme yönetim sistemine kaydettikten sonra aşağıda sıraladığımız çözümler ile tüm süreci zahmetsizce yönetebileceksiniz.

Önemli Hükümler Özelliği

Bu özellik sayesinde;

 1. Kira bedeli ve ödeme zamanı
 2. Alınan/Verilen depozito miktarı
 3. Kefil olup olmadığı
 4. Alt kira hükümleri
 5. Tapu şerhi

Belirtilen hususların hepsini JETLEXA sözleşme yönetim sisteminin sözleşmeniz için oluşturduğu önemli hükümler özelliği sayesinde not edebilir ve bu bilgilere ulaşmak için tüm sözleşmeyi tekrar inceleme zahmetine girmeden bilgisayar ekranınızda tek tıkla görüntüleyebilirsiniz. Önemli hükümler özelliği size büyük bir zaman tasarrufu imkanı sumaktadır.

Ana ve İlgili Evrak Yükleme Özelliği

Bu özellik sayesinde;

 1. Ana kira sözleşmesini
 2. Demirbaş tespitine ilişkin evrak veya fotoğrafları
 3. Varsa kefile ilişkin evrakları
 4. Yapılmışsa tadilata ilişkin belge ve faturaları
 5. Tapu şerh evraklarını
 6. Taşınır veya taşınmazın teslim alındığı durumu ispatlar fotoğraf ve belgeleri
 7. Sözleşmeyi imzalayan kişinin yetkili olduğuna dair imza sirküleri vb. belgeleri

onedocs sözleşme yönetim sisteminin sözleşmeniz için oluşturduğu belge depolama kısmında dağılmalarına ve kaybolmalarına izin vermeden tek bir yerde saklarsınız. Gerek duyduğunuzda bu evrakları saniyeler içinde görüntüleyebilirsiniz. Belge depolama özelliği sizlere belge güvenliği ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Otomatik Hatırlatma Özelliği

Bu özellik sayesinde;

 1. Ödeme zamanı
 2. Sözleşmede kararlaştırılmış olan başkaca süreler

Belirtilen haller için ayrı ayrı hatırlatıcı ekleyebilir ve istediğiniz zaman hatırlatma epostası alabilirsiniz. Böylece sözleşmeniz ile ilgili hiçbir süre artık gözden kaçmayacak.

Belirtilen hususların hepsini onedocs sözleşme yönetim sistemi sizlere yoğun iş hayatının yükünü biraz daha hafifleten çözümler sunmak için geliştirdi. Böylece asıl uğraş gerektiren konulara odaklanmak için bolca vaktiniz olacak. Ayrıca bulut tabanlı yapısı sayesinde onedocs tek tıkla her yerde sizinle. Sözleşme yönetim süreçlerinde nasıl yardımcı olacağımızı siz de merak ediyorsanız daha fazlası için internet sitemizde demo talep  formunu doldurmanız yeterli.

sözleşme demo
Demo talep ederek profesyonel hukukçulardan oluşan ekibimizle tanışın!