Sözleşme Yönetim Sistemi Kullanmanın Şirketinize 3 Büyük Katkısı

Taha Akbaş
Colorful gradient

Günümüz ticaret dünyasında hukuk departmanları aşırı iş yükü ve kağıt işleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu gibi durumlarda ilk çare hukuk departmanında istihdamı arttırmak veya dışarıdan danışmanlık hizmeti almak olmaktadır. Peki ya daha fazla harcama yapmak aslında bir çözüm değilse?

Basitçe anlatacak olursak, günümüzde hukuk departmanlarını şekillendiren iki büyü etmen vardır bunlar, hızla artan ticaret temposu ve hukuk departmanlarına ayrılan kaynakların git gide azalması halidir. Bu durum “daha az ile daha fazla başarmak” terimi ile özetlenebilir.

Günümüz çağında kendilerine ayrılan kaynakları en verimli şekilde kullanan departmanlar başarılı olanlar olacak. Bu başarı ancak hukuk departmanlarının tüm süreçlerinde teknolojiyi baştan sona kullanabilmesindeki yetkinliğine bağlı olacaktır. Sözleşme yönetim süreçlerinizde teknolojiyi kullanmanın işletmenize sağlayacağı 3 büyük faydayı açıklayalım.

Sözleşmeleriniz ile ilgili yan gereksinimleri sözleşme yönetim sisteminiz yapsın, böylece kağıt işinden çok hukuksal süreçlere odaklanın.

Bazı hukuk departmanları tüm işi kendilerinin tamamlaması ile övünmektedir ne var ki, bu yaklaşım departmanların iş yükünün arttığı kurguna dezavantaj yaratmaktadır. Araştırmalar hukuk departmanlarının kağıt işleriyle ve onay süreçleri ile çok fazla vakit kaybettiğini raporlamaktadır. Bu tarz iş yükünü azaltabilmek ve operasyonunuzu daha verimli hale getirebilmek adına sözleşme yönetim sistemlerinden faydalanmalısınız.

Sözleşme süreçlerinizdeki hata riskini en aza indirgemeniz şirketiniz için hayati öneme sahiptir. Bunun için ilk önce sözleşme süreçleriniz hakkında değerlendirebilecek veriye sahip olmanı ardından ise bu veriyi işleyip kontrol mekanizmanızı geliştirmeniz gerekmektedir. onedocs sözleşme yönetim sistemi size sözleşme süreçlerinizde yaşadığınız tüm aksaklıklara dair geri dönüş verisi toplama fırsatı vermektedir. Böylece sözleşmenizin hangi adımda aksaklık yaşadığı gözlerinizin önüne getirilir.

onedocs ekibi olarak size sunduğumuz sözleşme yönetim sistemi sayesinde iş akışınızı her zaman düzenleyebilir, ilgili çalışanlarınız gerekli yetkileri verebilir ve departmanlarınızın gereksiz iş yükü altında boğulmasını engelleyebilirsiniz.

Sözleşme oluşturma süreçlerinizdeki gereksiz e-posta trafiğini ortadan kaldırın, zaman kazanın.

Sözleşmeler çoğu zaman uzun e-posta zincirleri vasıtasıyla görüşülür, kontrol edilir ve onaylanır. Bu durum istişareler esnasında versiyon kayıplarına yol açmaktadır. Oysa sözleşmeleriniz çevrimiçi tek bir merkezde toplamak veri kaybının ve vakit kaybının önüne geçer. Örneğin bir hizmet sözleşmesi söz konusu olduğunda hatasız ve hızlıca müşteriye ulaştırma çok önemlidir. Bu noktada satış ekibiniz ve hukuk departmanınız arasında kurulacak uzun e-posta zinciri hataya açık ve yavaş bir yoldur. Oysaki bu süreci çevrimiçi tek kaynaktan yönetmek hataya kapalı ve hızlı bir yoldur.

Sözleşme örneklerinizi yönetmek ve her kurguda hatasız bir şekilde kullanılmasını sağlamak için ilgili tüm departmanlarınızın verimli iş birlikleri kurması en önemli etkendir. onedocs sözleşme yönetim sistemi alanında uzman kişilerce tüm sözleşme süreçlerini verimli ve hatasız kılmak için geliştirildi.

Performansınızı ölçün.

Operasyon yönetimi ve iş geliştirme günümüz hayatının en önemli konularındandır. Bir süreci veya bir operasyonu geliştirmek gerektiğinde belirli parametreler belirlenir ve bu parametreler ile eldeki veriler değerlendirilmeye başlanır. Sözleşmeler söz konusu olduğunda performans ölçümünün “deadline” takibinden öteye geçilemediği görülmektedir. İyi haber şu ki, bu durum artık değişiyor. Sözleşme yönetim sistemleri ile sözleşme süreçlerinizi baştan sona izleyebilirsiniz. Bu size süreçlerinizle alakalı olan tüm veriyi sağlamaktadır.

onedocs sözleşme yönetim sistemini kullanarak belirlediğiniz tüm parametreler doğrultusundan sözleşme sürecinizi baştan sona takip ederken iyileştirme gereken adımları tespit edebilir ve anında müdahale edebilirsiniz. Böylece şirketiniz için çok önemli olan değerli vaktin kaybının önüne geçeceksiniz.

sözleşme akışı
Sözleşme yönetim sistemini kullanarak kurumunuzda zaman tasarrufu sağlayın, trafiklerinizi kontrol edin ve performasınızı ölçün.

Görüldüğü üzere sözleşme süreçleriniz dijitalleştirmek ve tek merkezden yönetmek şirketinizin verimliliğini arttırırken departmanlarınızın iş birliği içinde maksimum verimlilikle çalışmasına olanak verir. Bu süreçte alanında uzman kadrosuyla onedocs ekibi olarak şirketinizi desteklemeyi çok isteriz.