Sözleşme Yönetim Sistemlerinin Büyümekte Olan İşletmelere Katkısı

Taha Akbaş
Colorful gradient
dijital sözleşme yönetim sistemleri
Sözleşme Yönetim Sistemlerinin Büyümekte Olan İşletmelere Katkısı

Modern dünyada daha önceleri fark edilmeyen ihtiyaçlar ortaya çıktı. Günümüzde çoğu işletme bu ihtiyaçların karşılanması için hayata geçiriliyor. İşletme sahipleri uzun süreler planlama yaparak tasarladıkları iş modellerini adeta bir çocuğu büyütür gibi özenle geliştirme çabasına giriyorlar. Ne var ki, bu çaba her zaman başarıyı beraberinde getirmiyor. Tahmin edileceği üzere iş hayatı hataları çok hızlı ortaya çıkartmaktadır. Bu durumda bir işletme için operasyonel planlamanın olabildiğince kusursuz olması çok önemlidir.

Günümüzde neredeyse her süreçte teknolojinin üst düzey pratikliğinden faydalanılırken şirketlerin hukuk departmanları söz konusu olduğunda hala uzun e-posta zincirleri ve kağıt işleri zaman kaybına yol açmaktadır. Şimdi bu durumu büyümekte olan bir işletme açısından ele alalım.

İlk olarak büyümekte olan bir işletmeler için en önemli konu önlerine çıkacak engelleri önceden görebilmek veya onları hızlıca aşabilme yetkinliğine sahip olmaktır bunun yanında büyümeye sebep olan talebe hatasız ve standartları koruyarak cevap verebilmektir. Bu durum hukuk ekibinin de içinde bulunduğu yüksek miktarda satış anlaşması, kampanya süreçleri ve bunun gibi bir sürü süreci içinde bulundurur. Bütün bu süreçlerde hukuk departmanının büyüme hızına ayak uydurması ve diğer departmanlar ile iş birliği içinde çalışması kritik öneme sahiptir. Departmanlar arası iş birliği esnasında verimli ve pratik olunması önemli noktalardan birini oluştururken bu iş birliğinin denetlenebilir olması ikinci önemli noktadır. Şirketin büyüme yoğunluğunda yavaş kalmış bir hukuk departmanı yüksek kazanç kayıplarına sebebiyet vermektedir.

Yukarıda anlatılan tüm bu önemli noktalar açısından büyümekte olan bir şirketin önünde bazı seçenekler vardır. Bunlardan birisi hukuk departmanında istihdamı arttırmak olacaktır. İstihdam arttırmak belki kısa vade de çözüm olacaktır fakat uzun vadede hukuk departmanının şirketin mali durumuna etkisini git gide arttıracaktır. onedocs ekibi olarak bizim tavsiyemiz sözleşme yönetim sistemlerinden faydalanmanız olacaktır. Bu sayede hukuk departmanınızın işleyişine hız kazandıracak ve bu süreci denetlenebilir hale getireceksiniz.

Sözleşme Yönetim Sistemi Kullanmanın Etkileri

İş Akışı Otomasyonu

Sözleşme yönetim sistemleri ile proje bazlı veya genel olarak önceden yetkilendirme özelliği sayesinde düzenlemiş olursunuz. Böylece görev paylaşımında oluşabilecek karışıklıkların önüne geçersiniz.

Sözleşme Oluşturma

Hukuk ekibinizin hazırladığı güncel şablonlar üzerinde tüm ekipleriniz kontrollü bir şekilde çalışma fırsatı bulur ve sadece gerçekten gerektiği zaman hukuk departmanı ile iletişime geçer. İmza yetkilendirmesi ile tüm işlemler hukuk departmanının kontrolünden geçer. Böylece hata riskiniz azalır.

Onay Süreçleri

Sözleşmeleriniz onay özelliği sayesinde sürekli kontrolünüz altında olacaktır. Bu sayede özellikle görmek istediğiniz sözleşmeleri kendi onayınıza tabi tutabilirsiniz.

Entegrasyon

Hali hazırda kullanılmakta olan bir çok programa entegre olabilme özelliği sayesinde departmanlar arası iletişim sadece bir “tık” hızında olacak.

Tek Platform

Sözleşmeleriniz tek bir platform üzerinde arşivlenecektir. Bu durum geçmişe yönelik arşiv aramalarında erişilebilirliği arttırırken güncel sözleşmelerinizi anında görmenizi sağlayacaktır.

kolay sözleşme
Tüm sözleşme ve belgeleriniz için en iyi çözüm olan onedocs'u keşfedin!

Görüldüğü üzere sözleşme yönetim sistemleri hukuk departmanınızı hızlandırmakla kalmaz ayrıca tüm şirket bünyesinde yürütülen operasyonları güçlendirir. onedocs ekibi olarak sizleri bam başka bir sözleşme yönetim sistemiyle tanıştırmak isteriz. İnternet sitemizden demo görüşme talebinde bulunun hukuk departmanınızı ne kadar hızlandırabileceğimiz görün.